| Eliid a întrebat:

Heiii TPU :*! Maine la scoala trebuie sa fac ceva la rece ....si nu stiu ce! Voi ce idei imi dati?

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

O spuma de capsuni poate? Mai ales ca este si rece, si de sezon.winking

| ItachiUchiha a răspuns:

Pizza

| Fatamuntilor a răspuns:

Cum adica ceva rece? Te referi la mancare, ceva aperitiv? Reformureza intrebarea si pune-o la,, gastronomie'''

| Eliid explică (pentru Fatamuntilor):

Da,ma refer la mancare si trebuie sa o fac acolo ...adica ''acolo'' fiind la scoala...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
BOMBOANE DIN BISCUITI
Ai nevoie de:1 kg de biscuiti, 1 pachet de margarina, 3-4 linguri de cacao, 100 g de nuci macinate, 100 g de stafide, 100 g rahat taiat marunt, 1-2 sticlute cu esenta de rom, zahar dupa gust, fructe din dulceata, fulgi de nuca de cocos.
Biscuitii ii dai prin masina de tocat carne, ii amesteci cu margarina, cacao, nucile, stafidele, rahatul. Apoi adaugi zaharul si subtiezi cu esenta de rom.
Din acest aluat faci bomboane cat o nuca pe care le vei tavali prin nuca de cocos.In mijlocul bombonelelor pui cate un fruct din dulceata.
Nu o sa regreti!
Te pup!