| Miss25JK a întrebat:

Hey TPU, astazi am facut ordine in congelator si am gasit mai in spate uitat niste piept de pui si niste aripi. Intrebarea mea, le mai pot folosi? Au stat aproximativ doi ani in congelator, fiind in spate am uitat de ele... Mai sunt comestibile sau mai bine le arunc? Merci

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

După decongelare și după miros, vei știi singur/ă

| Catrice a răspuns:

Cum sa arunci ma bunătate de mâncare? Știi câți câini vagabonzi sau pisici vagaboande ar vrea niște carne?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fereasca sfantul pute carnea aia de iti cade nasul

| Miss25JK explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Esti mai prost decat prevede legea. Carnea in congelator nu pute.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Miss25JK):

Nu stiu care sta mai rau eu, sau tu care iti cureti rar frigiderul... faci parte din gasca cupluriilor care trag apa odata pe zi sa economiseasca la apa?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Dar tu odata la 2 ani faci curat in congelator?

| Dismally a răspuns:

Teoretic nu, dar practic ai putea sa le mananci, nu patesti nimic.

| Vântulalb a răspuns:

2 ani?
Arunca-le!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ajungi sa te intrebi "mai sunt comestibile", cred ca e cazul sa le arunci.