| VladuTsz a întrebat:

Vreau si eu o reteta pentru un milkshake bun. Dar nu din cele cu fructe exotice sau mai stiu eu ce, unu care lati incercat si e si usor de facut si bun desigurlaughing

Funda!

Răspuns Câştigător
| push2gl a răspuns:

Pentru un milkshake de ciocolata, poti adauga in blender lapte, una-doua lingurite de cacao, o lingurita sau doua de zahar si cateva cuburi de gheata. Amesteca la viteza mare cateva minute si... gata! Poti sa ornezi la sfarsit cu o cireasa sau o capsuna, pentru un efect mai interesant.

Milkshake-ul de capsuni se realizeaza intr-un mod similar: adaugi in blender lapte, cateva capsuni taiate bucatele si cuburi de gheata. Amesteci pana devine omogen si e gata.
http://www.gustos.ro/......shake.html

1 răspuns:
| DoarOana a răspuns:

Buna,

Eu imi fac doar milkshake cu banane+lapte.

250 ml lapte
1 banana
1 pliculet de zahar vanilat dupa preferinta

Pa, pa