| anonim_4396 a întrebat:

Hey urgent urgent. daca manaci ciuperci otravitoare mori pe loc?

12 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Nu mori pe loc, nici nu e obligatoriu sa mori, dar trebuie sa mergi la spital.

| GabrielaIoana a răspuns:

Nu pe loc dar trebuie sa te duci urgent la spital.

| LenoreVoldaren a răspuns:

Nu pe loc, dar e o chestiune de timp până poți să mori. Chiar și peste 1 oră se poate. Trebuie să mergi urgent la spital!

| Different69 a răspuns:

Daca ai reusit sa pui intrebarea pe TPU laughing inseamna ca nu mori pe loc.

| Miruna1405 a răspuns (pentru Different69):

Cel mai tare raspuns laughing))))

| Different69 a răspuns (pentru Miruna1405):

laughing)

| deliqventa13 a răspuns:

Nu,trebuie sa fie digerate, iar apoi, problema e ca vei ajunge la spital.

| TimKode a răspuns:

Different69,buna asta laughing cel mai bun raspuns

| paulaa95i a răspuns:

Nu pe loc, dar e o chestiune de timp până poți să mori. 24-48 ore. Trebuie să mergi urgent la spital!

| forevar11 a răspuns:

Nu chiar pe loc depinde si cat de otravite erau... poti muri in decursul a 24-48 ore daca ai mancat ar fi recomandat sa mergi la spital

| bomp a răspuns:

Otravirea din cauza ciupercilor este mai mult o toxiinfectie alimentara simptomele am o perioada de cateva ore, primul care isi face prezenta va fi ameteala ..in orice caz trebuie sa incerci sa vomiti si sa vezi un medic.

| Exmee a răspuns:

Nu dar ar fi de dorit sa pleci la spital daca vrei sa traiesti.