| Parakeets a întrebat:

Https://www.candy-home.com/......tilizeaza/

Deci unde găsesc sarea asta pentru mașină?
Și o pun de fiecare dată când spăl vase?

Și eu în fundul mașinii nu am niciun orificiu, doar pe ușă, am vreo 3, acolo trebuie pusă sarea aia?
Mai trebuie pus și altceva la o mașină de spălat vase, în afară de detergentul pentru vase și sarea asta?

Și dacă nu folosesc sare deloc, mașina de vase se va strica mai repede?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca ai luat Candy, tot aia e fie cu sare fie fara... Mai degraba ai pune un filtru magnetic anticalcar pe furtunul de la retea catre masina. https://www.dedeman.ro/....../p/3036613

| Parakeets explică (pentru GabiDumitrescu):

E Electrolux, cred.

Filtru what?!

Găsesc așa ceva în online? happy

| Parakeets explică (pentru GabiDumitrescu):

Acum am văzut. happy

Mulțumesc! happy

Și pe ăsta îl pun la lista de cumpărături. happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Parakeets):

Si scoate sarea. Nu are nici un sens sa o folosesti, ca filtrul asta magnetic fix asta face, dedurizeaza apa. happy