| anonim_4396 a întrebat:

Poti avea o sursa infinita de "sare"?

Mama mea a spus ca este bine sa apa cu sare intr-un bol sau ceva similiar in camera mea pentru ca etc.,nelamurirea mea este,atunci cand apa s-a dizolvat,sarea din bol s-a raspandit pe toata suprafata bolului,am spalat bolul,am lasat doar un pic de sare la fundul bolului (cea care era acolo inainte sa il spal), am pus apa din nou si iar s-a intamplat, ma indoiesc ca sarea asta este chiar asa de buna, dar practic e o sursa infinita de sare?

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Pe fund rămâne tot mai puțină sare. Dacă mai faci ceea ce ai scris tu în întrebare de mai multe ori, vei vedea că vei rămâne fără sare până la urmă.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atunci excplica evenimentul te rog frumos.

| Raul9004 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe fund rămâne tot mai puțină sare. Dacă mai faci ceea ce ai scris tu în întrebare de mai multe ori, vei vedea că vei rămâne fără sare până la urmă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa,evalueaza raspunsul meu ca nefolositor fara nici un motiv doar pentru ca eu ti l-am evaluat corect pe al tau, felicitari.