| myiau a întrebat:

Daca la masina de spalat vase. mi.au expirat pastilele(detergentul)le pot folosi in continuare. ' se poate strica masina-?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Masina nu se strica dar e posibil sa nu fie asa bune la spalare, fiind sigilate si nici aerul nu intra in ele nu cred ca ar fi o problema si continua sa fie bune pentru spalari.

| M1hai a răspuns:

Nu ar trebui sa fie vreo problema

| LIN2010 a răspuns:

Nu cred ca sunt de neutilizat, masina sigur nu va avea de suferit(la o cabana am folosit tablete expirate de doi ani si si-au facut treaba 95% (pe pahare au ramas cateva pete albicioasa de la calciul din apa)

| BassHunter13 a răspuns:

Nu are de ce sa se strice masina de spalat!

| Generalul a răspuns:

Nu se intampla nimic, iar termenele de valabilitate sunt puse orientativ si ca parte a reglementarilor legale. Adica tu vrei sa spui ca cu 2 minute inainte de data expirarii ar fi bune, iar dupa 12 brusc s-au stricat? tongue

| laviniaaaa a răspuns:

Nu se poate strica, stai linistita,)