| anonim_4396 a întrebat:

In urma unei intoxicatii alimentare am prins o frica pentru mancarea care sta prea mult in frigider. De aceea am o intrebare oarecum infantila dar daca mi-am luat salam victoria feliat, cam in cat timp ar trebui sa il mananc? Cat ar trebui sa stea un salam care nu e uscat, in frigider?

3 răspunsuri:
| elena a răspuns:

De mult am renuntat la salamuri de tot genul, incerc sa-mi prepar in casa produse pentru micul dejun, aici nu ma refer la mezeluri, ci la altfel de preparate, sa stii ca se poate.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Din cate stiu aceste pachetele au o eticheta pe care scrie '' a se consuma de preferinta pana la data de...''

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca tot ai atata frica eu nu inteleg de ce cumperi salam.salam,parizer,pate si in general mancare preambalata sau preparate din carne... toate chestiile astea care sunt facute numai din resturi si sunt pline si de nitrati si coloranti.cumpara piept de pui, de curcan -poate sunt mai scumpe, dar merita.mai mult de 2 zile, la temperatura de +4 sau +2 grade, nu este bine sa le consumi