| LikeChocholate a întrebat:

Jeleurile Haribo cu Coca-Cola sunt de post?
Contin : sirop de glucoza, zahar, gelatina comestibila, dextroza, acidifiant, acid citric, sirop de zahar caramelizat, arome, ulei vegetal, agent de glazurare, ceara galbena de albine, ceara carnauba... happy

8 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Sunt de prost!
Nu de post.
Nu pricepi după conținut că este o porcărie, total contrafăcută.
Cum să consumi o asemenea mizerie?
Și să mai și dai bani pe ea?

| darrio2007 a răspuns:

Din ce scrie, da, sunt de post.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă nu conţin şi alte ingrediente ( în afară de cele enumerate de tine aici ), atunci SUNT de post.

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Sunt de post da.
Încearcă să nu mai bagi în tine toate chimicalele astea, îi fac rău organismului tău.
Alimentează-te mai sănătos, ai grijă de tine.
Te pup!

| SandraM a răspuns:

Depinde de gelatina - gelatina este obtinuta din oase - care sint de origine animala si, deci, nu sint de post.

| SandraM a răspuns (pentru SandraM):

Geelatina este colagen hidrolizat. Colagenul se obtine prin tocarea soriciului, cartilagiilor si a oaselor ramase in urma productiei de carne si mezeluri. Cred ca te-am lamurit acum. happy

| Dragos12345890 a răspuns:

Salut, eu iti zic sa le mananci pentru ca sunt de post, si sunt si ele sanatoase pentru organism. Daca faci ca alti care au mai raspuns asa la aceasta intrebare ( au mai raspuns alti 2 si la a ta ) o sa ajungi sa mori de foame... daca nu stiau si ei zaharul contine glucide, iar creierul uman are mare nevoie de glucide si oxigen... sper ca te-am ajutatwinking