| LaviniuA a întrebat:

La ce se poate folosi detergentul automat?
Merge sa pun in apa ca sa spal gresia? Se intampla ceva?

Mai am detergent de vase. Altceva n-am si as vrea sa spal pe jos... sad

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Mai bine cu detergent de vase.

| relian a răspuns:

Ala automat spala singur, tu doara pui jos si aia e tot, restul face el automat, ca de aia ii zice automat nu? laughing

Ce faci ai luat locu lu Rosalia pe aici laughing

| anonimg a răspuns:

Detergentul de rufe nu are putere să curețe gresia nici dacă l-ai folosi cu apă caldă. În plus, va trebui să o limpezești că alunecă.
Este un pic mai bun detergentul de vase pentru că vasele și cu gresia sunt cumva înrudite? Dar va trebui să aici să limpezești gresia.
Ce este pentru gresie este pentru gresie.
Ar fi mai bun un detergent pentru parchet dacă ai. Sau mai aștepți puțin până iei detergent pentru gresie.

| LaviniuA explică (pentru anonimg):

Mersi. Dar ce grad de rudenie ar avea?

| anonimg a răspuns (pentru LaviniuA):

Ambele sunt din ceramică.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Mai bine foloseste doar apa. Ce vrei tu s-ar putea sa ramana pe gresie si sa o faca alunecoasa.

| iulia0514 a răspuns:

Când nu ai cu ce spala pe jos poți folosi apa călduță cu oțet! Detergentul de rufe rămâne pe gresie aluneci și o să-ți rupi gâtul la fel și cel de vase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merge sa speli gresia. Eu cu detergent automat mai curat anvelopele la bicicleta. laughing

Pentru pardoseli ți-aș recomanda totuși cloramina. Cumperi o cutie de 300 bucăți și te tine câțiva ani buni. Este cel mai bun dezinfectant. Acestea se folosesc și prin spitale, clinici, etc.