| anonim_4396 a întrebat:

Lipiile acelea libaneze care se gasesc la magazin sunt mai sanatoase decat painea alba? Cam cate calorii au in comparatie cu painea?

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca lipia este facuta din faina integrala atunci este mult mai sanatoasa decat cea alba.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, sunt mai sanatose pentru ca nu contin drozdie.
Dar tot au calorii, ce naiba, este produs din grau, adica cereala.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ba da, miros a drojdie.

| AnonimCuDiploma a răspuns:

Salut!
Atat timp cat sunt facute tot din faina alba, nu sunt cu mult mai sanatoase. Cea mai sanatoasa paine e cea integrala, care nu are deloc faina alba.

| paky112 a răspuns:

Nu stiu de calorii, asta poti gasi pe net, dar eu stiu ca sunt mai sanatoase, ca nu e aluat dospit ca la paine care sa fermenteze in stomac, nici nu ingrasa asa tare, nici nu baloneaza