| Gatsby a întrebat:

Mananc mere de o luna si cateva zile zilnic si am renuntat la urmatorele alimente -paine( mananc mai rar), ulei, smantana, cartofi prajiti, oua prajite, tot ce e prajit, sucuri, supe la plic, condimente, carne nu mai mananc de 5 luni si pe langa asta fac miscare de vreo 3, 4 ori pe saptamana. nu am observat nimic nou la mine. niciun progres. ma refer la sanatate sau alte beneficii. Intrebarea este- ma grabesc cu concluziile# e adevarat ca beneficiile le observ peste mai multe luni sau poate chiar peste cativa ani# vreau incurajari convingatoare!

13 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Mananci doar mere?
Acele alimente a care ai renuntat trebuiesc inlocuite cumva...nu te hranesti cu aer si mere!
Banuesc ca esti in crestere, corpul tau are nevoie de toata gama de alimente.Dar i diferite forme (fierte sa zicem )
Da te cam grabesti cu concuziile! In plus se poate ca metabolismul tau sa nu functioneze asa cum trebuie. Renunta sa te cantaresti prea des.
Eventual fa niste anaize.

| Gatsby explică (pentru Fatamuntilor):

Nu mananc doar mere. mere mananc cand sunt la scoala. cand vin acasa mananc de toate in afara de prajeli si mancare nesanatoasa si ce am scris mai sus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma doare capul. regimul de viata sanatos e o inventie ca sa se dea industriile alimentare in spectacol. tu nu poti sa gandesti singur ce vrei sa mananci?
adica spre exemplu,, e post am chef sa mananc curmale o luna''
...lol

| Gatsby explică (pentru anonim_4396):

Intelegi gresit. nu am zis ca in locul alimantelor sanatoase cumpar cele sanatoase. eu mananc ce avem prin casa cu conditia sa nu fie ceva mentionat mai sus. nu a fost niciodata cazul sa mor de foame.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gatsby):

Tot e prea filozofal sa te gandesti la sanatatea ta. si daca a filozofa inseamna a descrie. drace n-as mai lua ton niciodata.
intrebarea e merita ceva a fi descris?

| Gatsby explică (pentru anonim_4396):

Fructele si legumele big grin Tu incerci sa mananci putin mai sanatos#

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, da este bine cum mananci, dar unele alimente nu le poti exclude total, deoarece ua si ele rostul lor in alimentatie. De exemplu, poti manca alimente ne prajite, dar fierte, care permit fierberea, ca de exemplul ouale. Te poti ajuta si cu creme de slabit. Daca vrei.

| Gatsby explică (pentru Daalalifnuunalif):

Doamne! nu este o dieta de slabit! vreau o viata si un corp foarte sanatoase! multi cred ce credeti si voi dar mie nu imi pasa daca apropiatii mei( invidiosi ca ei nu pot sa se abtine de la mancare proasta) spun ca vreau sa slabesc. corpul meu e templul meu si am de gand sa il zidesc si sa am grija de el, nu sa il daram.winking

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru Gatsby):

Am inteles. Normal ca tu trebuie sa ai grija de propriul tau corp. Scuze, eu prima data am crezut ca vrei sa slabesti. Scuze ca nu am inteles eu bine.

| Gatsby explică (pentru Daalalifnuunalif):

Nu-i nimic! nu m-am suparat delocwinking

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru Gatsby):

Bine.

| George9987 a răspuns:

O sa observi o schimbare cat de curand si daca te intereseaza tine dieta dukan cauta pe internet si o sa gasesti acolo informatii utile de slabit. Fundaa big grin love struck :*

| Gatsby explică (pentru George9987):

Dar nu este o dieta ci un regim de viata mai sanatos!