| eusuntcipi a întrebat:

Mi s-a spart singura oglinda. Pur si simplu a "puscat" in sute de bucatele, e vorba de o oglinda mai mare. Stie cineva care ar putea fi motivul? Dau funda!

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil ca te-ai uitat prea mult in ea.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Care oglindă? Din baie? sau de la masină?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu s-au intalnit foarte multe cazuri in acest senz, motiv pentru care... ma astept ca motivul sa fie unul mai stiintific, ce are legatura cu un factor de elasticitate, pe care nu am putea sa il explicam asa usor.

Dar cum ar spune cel de mai jos, reinterpretat... poate era timpul sa iti cumperi o alta oglinda :D

https://www.quora.com/What-happens-when-a-mirror-breaks-suddenly

| dinaprilie a răspuns:

Contractie, expansiune, fantome, defect de fabricatie si altele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Condens, sau poate rama s-a curbat

Răspuns utilizator avertizat
| SkateFunk a răspuns:

Penomene faranormale logic

| daculliber a răspuns:

Dă cu apa sfințita prin casă. Poate e dracu. După care Ia o oglinda nouă. Daca mai observi fenomene paranormale, cară-te!