| Furnicuta000 a întrebat:

Mi s-a stricat frigiderul. Il am din martie 2020, Arctic, nu e cine stie ce, am dat vreo 1000 lei pe el. De ceva timp am observat ca mancarea se strica cam repede si aseara am pus un termometru si arata 10 grade iar el era setat la 1 grad. Deci nu mai raceste ca lumea. A mai patit cineva asa ceva? Se mai poate repara? Bineinteles ca o sa chem un specialist sa se uite dar abia luni are timp sa vina, nu de asta am pus intrebarea. Voiam doar sa stiu daca a mai patit cineva

9 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Încearcă asta: Învârte rotița termostatului până la maximum apoi o dai înapoi la minim până se închide apoi o dai înapoi la poziția obișnuită. Poate are efect.

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Cred că se va rezolva prin schimbarea termostatului.

| Lupică27 a răspuns (pentru gabicoo):

Bre Gabi la matale merge frigideru?

| gabicoo a răspuns (pentru Lupică27):

Nu merge. Stă la locul lui în bucătărie.

| Lupică27 a răspuns (pentru gabicoo):

Bun, bun. laughing

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Daca motorul functioneaza este termostatul sau freonul.
Ce repede s-a stricat.
Bafta,

| Lupică27 a răspuns:

Probabil e defectat termostatul sau ii trebuie freon, cheama un meserias, pe Dorel.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Ai întrebat cât costă manopera, materialele, consumabilele dacă vrei să repari frigiderul?
Căci, dacă cheltuielile depășesc 50% din prețul lui, cumpără alt frigider. O reparație te poate ține un timp, 1-3 ani sau mai grav, să fie reparat, dar să nu se simtă nimic.
Calculează bine, iar dacă e ceva costisitor, cumpără alt frigider.

| IamJoKeR a răspuns:

Ori a ramas fara freon, ori e problema la cheder