| xStefanXxX a întrebat:

Ce alimente pot manca pentru a slabi in afara de ciorbe supe sau mancare de cartofi

Răspuns Câştigător
| Adinkra a răspuns:

Mancarea de cartofi nu te slabeste ci te ingrasa
poti manca salate sunt pe internet numeroase retete de salate delicioase
in loc de ulei de floarea soarelui poti folosi ulei de masline
amestec de legume mexican facut la abur cu putin unt sau ulei de masline iarasi e bun
fructe de tot felul
legume in stare naturala
poti sa faci salata de legume la gratar
poti manca piept de pui sau peste la gratar, la vas yena sau fiert.
daca te tii deoparte de prajeli, paine, paste fainoase, dulciuri si alcool sau suc ai mari sanse sa slabesti.

10 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Ca sa slabesti trebuie sa mananci multe fructe si legume, carne fara grasime, carbohidrati.Mai exact trebuie sa eviti dulciurile, junk-food`ul, sucurile carbogazoase, prajelile, grasimile, chipsurile.
Iti recomand sa citesti acest articol.
http://www.clopotel.ro/......s-122.html

| whatevernvm a răspuns:

Buna si tie!

Fructe, multe fructe si legume des.
Bea ceaiuri, inlocuieste-le cu sucurile si bea multa apa.

Bafta!

| xoxogossipgirl1 a răspuns:

Bataie! daca vrei sa slabesti intr-adevar fa sport! nu o sa slabesti mancand...sa fim seriosi...o sa slabesti cateva kilograme dupa care o sa-ti atarne pielea si o se le pui la loc in maxim 1 lunawinking.

| Carlaaa a răspuns:

Nu exista alimente pentru a slabi, ci medicamente care sa nu te ingrase dar care in acelasi timp sa iti acorde aportul de vitamine, proteine (etc) de care ai nevoie.
Depinde foarte mult de inaltime si kilogramele pe care le ai in prezent.
Fiind vara, consuma multe fructe ( sunt usor digerabile si nu se depun, spre deosebire de carne care se digera mult mai greu si asa are timp sa se depuna ), legume ( o salata de vara cu rosii, castraveti, ardei gras, ceapa*, salata verde (etc)salata nu strica niciodata, poti manca de cate ori pe zi simti ca ti-e foame.
Dupa parerea mea, este o masa echilibrata cu care se poate slabi daca este insotita de sport.

| anaservic a răspuns:

Du-te la nutritionist si el te va ajuta mai bine ca oricine.

| Lorena a răspuns:

Bună happy!
Păi sunt recomandate supele, legumele, fructele chiar şi carnea (albă), poţi mânca şi dulciuri, dar nu din abundenţă şi orice fel de mâncare făcut în casă. Trebuie să consumi multe fructe şi legume, să bei foarte multă apă, să faci sport. Dacă faci sport şi îţi respecţi cât de cât alimentaţie, o să primeşti şi rezultatul.
Sper că te-am ajutat. Baftă happy!

| iulioara a răspuns:

Daca esti pofticios 2 cubulete de ciocolata amaruie ca desert si poti incerca o dieta cu pepene galben. Mie mi-a mers!

| zanamaseluta_8806 a răspuns:

Fructe, dar in afara de banane

| rose2 a răspuns:

Trebuier sa mananci fructe si legume mai multe!

| SellyDreamFan a răspuns:

Mancarica de cartofi imi place!crying
cartofi dela McDonald's slabesc!