| wizard_cristi a întrebat:

Nu stiu ce sa mai mananc la serviciu, sa fie sanatos si ieftin. Aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător
| alex_4322 a răspuns:

Alune

6 răspunsuri:
| mariazet45 a răspuns:

Depinde ce serviciu ai, nu poti manca alune si salate daca depui o munca fizica intensiva; niste sandvichwuri la sandwichmarker, cu salam si cascaval sau pastrama si fructe sunt bune pentru orice munca; poti manca si desert daca depui efort fizic mare.

| AlinaBulina a răspuns:

Alunele nu sunt foarte sanatoase. tongue Nuci, fistic, alune de padure - astea sunt mai ok. Eu recomand salatele - poti sa variezi mult ce pui in ele (poti sa pui si alune, daca vrea sonictruth big grin) si sunt foarte foarte sanatoase!

| anamaria_8127 a răspuns:

eu as opta pentru fructe

| laura_7621 a răspuns:

Da, alunele, nucile, semintele de tot felul sint foarte hranitoare si au o valoare energica ridicata.mai ales pentru masa de la micul dejun.
Dar foarte bine se pot face sandwichuri cu piine care contine aceste ingrediete.Mai ales daca piine este si din faina integrala este si mai sanatoasa.
Iar sandwichurile se pot face adaugind pe linga o feliuta de cascaval... si o frunza de salata verde, si/sau morcov ras, felii de castraveti proaspeti sau acri. Dar acestia trebuie pusi pe un servet de bucatarie la zvintat inainte
sa-i punem in sandwichuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legume, fructe, alune sau seminte neprajite, cereale cu iaurt... Eu imi spal o salata verde mare, cateva rosii, castraveti, ardei etc. duminica seara le las in frigider si vreo 3 zile imi tot iau la mine cat sa-mi fac cate o salata si sa nu mai pierd timp cu preparatul la birou. Daca poti salata fara ulei, iti iei si niste lamai, un mix din ala de condimente pentru salata... et voila! happy semintele de dovleac sau floarea soarelui dau consistenta salatei si nu ai impresia ca "pasti" happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au aparut iaurturile alea danone cu cereale pati sa iei dai si costa doar 2 lei