| Bărbatul007 a întrebat:

O intrebare mai ciudată, dar am o problema la o cameră de la casa în care miroase de ceva zile a ceva gen sarmale alterate si nu stiu de unde vine mirosul, s-a mai confruntat cineva cu asa ceva sau ce sa fac? Multumesc

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Mirosurile intense care apar "din senin", de obicei se datoreaza unor materiale intrate in putrefactie.
Acestia pot fi de la resturi de mancare alterate ajunse din greseala in locuri mai putin vizibile sau chiar de la mortaciuni de animale (de exemplu un soarece mort).

In cazul cand ai asemenea miros, trebuie luata intreaga camera "la puricat", mai ales zonele in care mirosul este mai intens dupa aerisire.

| Bărbatul007 explică (pentru Bula):

Am cautat si nu am gasit sursa mirosului, din pacate, am sa mai caut.

3 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Poate a murit ceva pe acolo, da mobila la o parte laughing

| Ineys a răspuns:

Ai facut sarmale recent?
Esti sigur ca nu e vreo oala de sarmale pe acolo pe undeva?
Cauta bine.