| diavolitza a întrebat:

Am stat cu el aproape 6 luni, si ne-am certat pentru ca intr-o zi a sunat-o pe prietena mea si eu eram cu ea. Am ascultat ce i-a spus, nimic grav, ceva de fratisu. El nu stia ca eu sunt acolo. A doua zi i-am spus la tel ceva de genu "Da ce ai vb cu jesi la telefon?" si el mi-a spus ca nu. Si mi-am dat seama ca mintea, nu am vrut sa ii spun ca stiu, si i-am spus ca mi-a zis prietena si imi zicea "Da tu chiar asa de proasta esti sa crezi ce zice". Deci dupa ce ca m-a mintit ma face si proasta. Evident m-am certat cu el foarte tare pana ne-am despartit. Pe urma inca doua saptamana s-a rugat de mine sa ne impacam, evident : nu. Pana ieri cand l-am vazut sarutandu-se cu o tipa. Din cate am inteles sa ma faca geloasa, si mai rau reuseste, si mai rau cred ca as vrea sa ma impac cu el da totusi ma gandesc in felu urmator " mare branza ce i-a zis la tel si totusi a insistat prea mult ca nu a vb cu ea si ce era asa greu sa imi spuna ca fratisu o placea, imi ascunde ceva? "

Răspuns Câştigător
| Lorenyk a răspuns:

Eu nu cred ca-ti ascunde nimic. tu stiai deja ce a vorbit el cu ea, de ce l-ai mai intrebat? poate el a inteles din asta ca esti geloasa si nu a vrut sa faca o discutie inutila si de asta nu ti-a zis. bineinteles, nu ii caut scuze, ca a fost destul de urat sa-ti zica ca esti proasta. eu zic ca amandoi ati avut partea voastra de vina. si daca esti convinsa ca e cu ea doar ca sa te faca geloasa, si daca tu vrei sa te impaci cu el, fa-o mai repede, pana nu devine ceva serios cu fata cealalta.

10 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Aaa.deci cat s-a rugat de tine nu ai vrut sa te impaci cu el. dar acum deodata cand l-ai vazut cu aia. te-ai gandit tu mai bine si ti.ai dat seama ca ¨mare branza nu a fost¨? Termina cu fitele astea de copilas si impacate cu el. El te iubeste. tu il iubesti.si mai mult ca sigur nu iti ascunde nimic. Daca iti ascundea acum se saruta cu prietena ta pe care o sunase, nu cu ¨tipa¨winking. Pa

cami
| cami a răspuns:

Eu cred ca-ar trebui sa-l lasi in pana ta si p`asta. Da-l incolo mai sunt 345791 de baieti draguti. Dupa ce ca te minte in fata, te mai face si proasta, pai daca te-ai impaca cu el..inseamna ca intr-adevar esti. [scuza-ma]

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu cred ca ar trebuie sa vb cu el.Pana la urma nu a facut cine stie ce greseala.winkingAdica ai stat cu el timp de 6 luni si acum ii dai drumul sa plece? Actioneaza! Vb cu el si rezolvati aceasta problema. Poate ca el vrea sa te faca geloasa daca sta cu acea fata.Nu il lasa sa plece happy
Succes!winking

| anaid a răspuns:

Eu cred ca cearta aceea de indragostiti nu isi are rostul. Ce e asa de grav ca a sunat`o pe prietena ta? Mie una mi se pare o prostie. Cel mai bine ar fi sa uitati de acest mic incident si sa o luati de la capat. El a mintit pentru ca se simtea presat de situatie nimic mai mult.
Succes!

| diavolitza explică:

Va multumesc toti aveti multe argumente dar nu m-a suparat ca a vb cu prietena mea ci pentru ca m-a mintit si "Deci dupa ce ca m-a mintit ma face si proasta" nu stiu daca pot sa trec cu vederea, alte argumente?

| just4fun_8801 a răspuns:

Pai a avut toate motivele sa-ti zica ca esti.si eu iti ziceam la fel daca eram in locul lui... nu inteleg ce subiect de cearta reprezinta faptul ca el a vorbit la telefon cu x fata si i-a spus ca pe lacul y a cazut un ozn

| pinkangel a răspuns:

Nu crezi ca e o prostie fapt ca v'ati certat doar pentru atat?confused

| deniii a răspuns:

Parerea mea este ca v-ati certat dintr`o mare prostie.Cred ca ar fi cazul sa ii zici ca vrei sa va impacati. El vrea sa te faca geloasa doar pentru ca tine la tine:p. Sper sa va impacati. Pupici:*.

| mihaela_6481 a răspuns:

Scz. dar. poate a avut motivele lui sa iti zica asta.straight face
din cauza unor discutii de genul acetuia.se pot risipii si ani aiurea.nu numai luni(in cazul tau).incearca sa vb cu el.
P. S. [[mi s`a intamplat la fel]]happy... uite id`ul meu:myhaela_miha93 .si mai vb daca vreitongue
bye!:*

| stefangan a răspuns:

Ce zic eu este ca ar trebui sa vorbesti cu el si sa treci peste toate cele rele! Daca chiar te iubeste iti va promite ca nu te va mai mintii niciodata! Incearca asa!happy