| augu2 a întrebat:

Pilavul cu ciuperci ingrasa? Daca mananc doua pere dulci la ora 18:44 ingrasa?

5 răspunsuri:
| Dia27 a răspuns:

Orezul si ciupercile au putine calorii, daca manaci putin, evident.Cat despre pere, e de preferat sa nu mananci pere seara.sunt dulci si cad cam greu la stomac. Sper ca nu le-ai mancat la ora aiahappy.

| SpaNu88 a răspuns:

"Pilavul cu ciuperci ingrasa?" -Da, are cam ~300 kcal / 100g
"doua pere dulci la ora 18:44 ingrasa? -Nu conteaza ora la care le mananci, doar atat iti spun: Toate fructele ingrasa mai mult sau mai putin datorita continutului mare de fructoza!

| YukiiLee a răspuns:

Depinde cat pilav mananci, insa din cate stiu eu, nu prea ingrasa. thinking
100g de pere contin aprox. 40 de calorii.

| SpaNu88 a răspuns (pentru YukiiLee):

Poate 50g pere vroiai sa spui ca contin 40-45 kcal

| YukiiLee a răspuns (pentru SpaNu88):

Nu 100g