| Nico_Gobi_1974 a întrebat:

Poate cineva să mă lămurească de ce când s-a terminat complet programul la masina de spălat rufe, îmi rămâne compartimentul pentru balsam plin cu Apă? Multumesc anticipat celor care îmi raspund

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuie curatat la 2-3 spalari. Il scoti si vezi ca compartimentul (scuze pentru cacofonie) pentru balsam are o gaura in partea de jos care se infunda datorita depunerilor. Scoti partea aceea albastra de deasupra si vei vedea gaura. Il speli bine, inclusiv partea unde pui detergentul. Apoi il bagi la locul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoate compartimentul ala cu totul, ca se scoate la orice masina, si spala-l bine apoi pune-l la loc.
Dar nu ma refer doar la compartimentul de balsam. Raftul unde pui detergentii, cu totul, Ar trebui sa se scoata fara suruburi sau alte chestii. Depinde de la masina la masina, cum e prins happy

| Elena11ww a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact. Si eu am pățit la fel. Se va rezolva daca il cureti