| Denis91 a întrebat:

Pot sa pun la masina de spalat o pereche de jordan 1 care este din piele sau piele falsa?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Spală-i de mana. Daca iti este lene, pune-o pe mami sa ti-i spele.

| MihaelaDart a răspuns:

Eu am pus una din piele la program mic la 20 grade pentru 15 min doar cu balsam pentru a ii improspata, desi spaland ceva cu detergent la u program mai mare ai sansa sa o strici. Mergi la curatatoriile ecologice sa ti-o curete mai ales daca este o culoare deschisa.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da. Pune temperatura mica, 20-30 de grade.
Eu spal orice incaltaminte in programul mixt, la 30 de grade. Las stoarcerea pe 1000rpm, n-au nimic.
Sa pui foarte putin detergent, ca incaltamintea nu absoarbe deloc.

| Lioana a răspuns:

Spala-i manual! Nu se pune incaltamintea in masina de spalat.

| blackann a răspuns:

O sa ii strici. Incaltamintea nu se baga la masina de spalat. Du-i la o curatatorie.

https://washshoes.ro/

| Scorillo a răspuns:

Poti. Dar e pacat de ei