| mary a întrebat:

Pro sau contra fast-food? argumentati raspunsul vostru

Răspuns Câştigător
| andy_3925 a răspuns:

Undeva intre.
Nu pot sa spun ca sunt contra, pentru ca si eu mai mananc cateodata fast-food, dar nu sunt dependenta si nu fac niciodata exces pentru ca dauneaza.
Produsele fast-food au foarte multe e-uri, multe calorii, uleiul acela rs este foarte daunator, dar atata timp cat nu se face exces, eu zic ca e OKwinking

17 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Contra.Ma gandesc numai cat a ars uleiul acela in care se prajesc cartofii sau carnea! Sunt pentru fast food cu mici!

| Elena1234456 a răspuns:

Contra.pentru ca creeaza dependenta big grin.

| Vizitiul a răspuns:

Contra- produsele de la fast food, pentru oameni sunt la fel ca, concentratele, pentru animalele de pe langa casa omului, practic sporesc cresterea animalului, ii umfla, deloc sanatos procesul.

| arrriadna a răspuns:

Salut. Sa zic ca "le-am incercat pe toate" si. stii ceva? Depinde de stilul de viata pe care il ai si de cum iti planifici viata, asa, "in mare". Daca nu gatesti, clar o sa mananci numai "racituri si junk-uri" (fast-food inclus in junk-uri). Eu am trecut printr-o astfel de perioada. La fel cum am trecut si prin perioada de ovo-lacto-vegetarianism si n-as fi pus gura pe mancare f prelucrata. Cand ai familie si gatesti, cand mai si formezi obiceiuri unui copil. parca nu iti mai vine sa comanzi shaworma si mancare chinezeasca si sa mananci "la juma de ora". Asta e o opinie personala si bazata pe ceva "studiu", fiindca a manca sanatos e "complicat" la inceput si am invatat si din greseli (de genul cura de lapte te ingrasa de nu te vezi, etc.).
Pro sau contra fast food e un raspuns strict personal, foarte dependent de etapa vietii in care se afla cel care iti raspunde... In cazul meu: faza "contra", fiindca stau acasa cu fi-mea. In cazul lui barbate-meu faza "pro", fiindca la job isi cumpara mancare "romaneasca" gatita, dar "de la chiosc", deci tot un fast-food...

| albastrel a răspuns:

Pro pentru ca sunt o pofticioasa si contra pentru ca ingrasaaa sad

| Bishop a răspuns:

Nu pot sa zic ca sunt pro, dar nici contra. Uneori cat de mult ai tine la sanatatea ta, tot ai pofta de un produs fast-foodhee hee

| Fallen Angel a răspuns:

Eu sunt complet contra mancarii de la fast-food. O fi ea buna la gust dar nu tot ce e bun ne face si bine. Ingrasa si pune santataea oamenilor in pericol. Te salut.

| Razvan a răspuns:

Pro daca nu iti faci un obicei prin a merge la fast-food si se intampla rar sa intri sa comanzi ceva cand esti pe fugahappy

| Ana a răspuns:

Pro, pentru ca cine vrea sa manance de la fast-food mananca pe propia raspundere, ca ii dauneaza sanatatii problema lui.

| Zâmbărici a răspuns:

Pro cand mi-e foame tare si nu mai am timp sa trec pe acasa
Contra cand nu mi-e foame si sunt acasalaughinglaughing

| mary explică:

Acum parerile sunt impartite si fiecare om argumenteaza dupa efectele acestor produse. unii devin dependenti altii nu. unii devin obezi altii nu.asadar am pus aceasta intrebare deoarece eu nu sunt deloc dependenta de aceste produse si chiar daca as manca non-stop tot nu as lua in greutate. asa e organismul meu. fast-food-ul se manifesta diferit de la persoana la persoana. mie pur si simplu imi vine sa vomit de la ele.

| Aliyaa a răspuns:

Contra pentru e f nesanatos are f multe calorii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea sau daca nu toti care postati aici ati mancat asa ceva desi sunt nesanatoase... nu pot sa zic ca nu merge sa mai bagi cate un fast food odata pe luna sa zicem...

| YoAnNa a răspuns:

Contra pentru ca este o mancare foarte nesanatoasa!winking

| lollopop a răspuns:

Si pro si contra. Pro deoarece mancarea este buna, contra fiindca excesul duce la obezitate, iar in unele fast-food-uri nu se respecta niste reguli esentiale.

| johnny_1840 a răspuns:

Eu zic ca atata timp cat nu e in exces e ok. Da nu ca americanii in fiecare zi.happy jajajaj eu zic ca poti sa consumi ceva de la fast_food de 2 ori pe saptamana si numai daca te "doboara" foamea rau happy jajajawinking

| irys a răspuns:

Contra. Ne ingrasa contin atate euri. Mary tie iti place fast - food?