| alina_1192 a întrebat:

Voi sunteti pro sau contra fast-food-urilor( a restaurantelor rapide)? Justificati raspunsul

12 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Pro, stii cum este sa nu ai timp sa manci si toate restaurantele sunt inchise sau nu mai servesc mancare? atunci ce fac: merg la un fast_food si infulec repede ceva. nici eu nu agreez pre mult maieoneza si ketchup-ul, dar daca este o urgenta...

| juniper a răspuns:

Contra, recunosc ca am mancat cand eram mica aproape in fiecare zi si mama mi-a interzis si bineinteles ca am ascultat-o ca-mi vrea numai binele, mai ales cand am citit cate calorii contin si din ce sunt facute.

| viatadecacatt a răspuns:

Pro! desi stiu ca nu sunt sanatoarelaughing
Mi ai facut pofta de un sandwish day dreaming

| Aurelia a răspuns:

Contra, deoarece nu sunt sanatoase, ingrasa...eu nu mananc aproape deloc, doar pizza rar...in rest, sandwish-uri, hot-doguri nu am mai mancat de nu stiu cat timpbig grin Si ma bucur ca nu am o obsesie cu chestii de-asteatongue

| username_8290 a răspuns:

Pro. sunt ft bune. si rapide. s`nt constienta ca dauneaza. dar in cantitati mari.

| rosepassion a răspuns:

Contra fiindca eu mananc foarte rar de acolo si chiar mi se pare o tampenie sa bagi in tine mancarue=ri nesanatoase sau chiar vechi.
eu de caolo manac doar o data pe an sau deloc si atuncii din simplu motiv ca imi este foame foarte tare...de obicei cand imiu este foame imi iau de la forneti ceva sau imi cumpar fructe cand sunt la scoala.

| eyline a răspuns:

Nu am nimic cu cei care consuma aceste produse, avand in vedere ca multi sunt inebuniti dupa ele sau sunt presati de timp. In schimb, eu nu consum deloc asa ceva. Daca mi se face pofta, prefer sa-mi fac acasa ceva asemanator, si pot spune ca nu este nici o diferenta. Motivul pntru care nu sunt contra fast-food este modul in care sunt preparate si reactiilor adverse pe care le au asupra corpului. Suntem constienti ca poftim la nenumarate lucruri, insa nu toate pot fi indeplinite... asa ca nu este greu sa zici nu si sa-ti cauti altceva care sa-ti potoleasca foamea.

| yoannah a răspuns:

Pro și contralaughing
atunci când pur și simplu nu mai ai timp sa stai la cratiță... e bun un fast-foodwinking
dar în acelaști timp e foarte nesănătoshappy
și de aceea nu trebuie sa exageram cu mâncarea fast-foodhappy
ByyE!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recunosc, mai mananc si de la ei, imi lipseste timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sun pro fast food-urilor

| Deea dYdY a răspuns:

Fast-food-urile sunt foarte gustuase, dar devin periculoase daca sunt consumate fara masura, ar trebui sa le multumim americanilor pentru invazia lor pe piata romaneasca!

| andreea_9231 a răspuns:

Sunt total contra. (cu o singura exceptsie- dependenta de cola, dar incerc sa scap) fac parte din asociatia Slow Food. sunt voluntar si ador asta. ii invatam pe cei mici ca nu e bine sa manance prostii din alea si organizam capmanii, excursii si tot felul de activitati. pe langa munca e si multa distractie. interesati-va daca exista si in orasul vostru asa ceva. (sunt in toata lumea)