| Anonimul3315 a întrebat:

Salut.Am 12 ani si vrea sa invat sa fiu bucatar.Cat de greu e? Pana acum stiu sa fac omleta si pizza.Credeti ca va fi greu la urmatoarele gen cartofi prajiti sau prajitura sau altele. Vreau sa stiu daca e greu sa fii bucatar si daca o sa ma descurc si cat imi va lua sa gatesc mai bine.Adica eu oul in loc sa il sparg sa cada doar galbenusu strivesc ou cu totu. Cat imi va lua sa ma descurc?

Răspuns Câştigător
| RyugaHideki a răspuns:

Imediat te obisnuiesti.
Nu este ceva complicat mai ales daca iti face placere sa gatesti. Cartofii prajiti prima oara e mai greu pentru ca nu stii exact daca mai trebuiesc lasati sau nu, dar dupa va fi usor. Mancaruri gen: prajituri, ciorba, etc..simple. Respecta o reteta o data..de 2 ori si apoi o vei retine. Totul va veni din reflex. Dupa va aparea imaginatia si vei face tu un meniu special. Intr-un an poti deveni expert la lucruri simple. Iar la cele avansate, cam in 5 ani (presupunand ca mai si iesi pe afara, inveti, dormi.)

2 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Nu este greu dar trebuie sa iti placa sa stai in bucatarie! poti incerca sa gatesti acasa dupa retete pe care le gasesti pe net pentru familia ta, sau poti sa te inscrii la cursuri de bucatari. bafta!

Răspuns utilizator avertizat