| andri_5711 a întrebat:

Vreau sa gatesc ceva nou si nu stiu retete! eu stiu sa fac doar :pizza, pulpe la cuptor cu legume, placinta, clatite, ficatei, tort, cartofi prajiti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cauta pe www.gustoso.ro.Sunt muuulte retete! Sau daca vrei, uite cartea de bucate de pe vremea mamei tale, scrisa de faimoasa(la vremea ei) Sanda Marin:
http://www.scribd.com/doc/7095787/Sanda-Marin-Carte-de-Bucate

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Helene a răspuns:

Heyhappy
In loc de cartofi prajiti, poti face Bastonase de cartofi prajiti.Deci,urmezi aceeasi reteta ca la cartofi prajiti dar inainte sa-i prajesti pui faina.Eu n`am incercat`o dar am vazut-o intr-o revista.Incearca sa faci si supe:pui apa, condimente, ceapa, ardei, morcov, cartofi, paste/orez depinde si nu uita sa adaugi ceva verdeatahappy

| cornelesanu a răspuns:

Depinde ce vrei sa gatesti insaiti pot recomanda sa cauti un o reteta de chec sau daca vrei o friptura ceva de iepure