| anonim_4396 a întrebat:

Am buza umflata (dintr-o bătaie a mamei) ok nu vreau sa dramatizez sunt obișnuită cu bătaia. Acum a plecat în oras și cred ca vine mâine. Chestia e ca buza e foarte umflata și mâine am olimpiada la bio și nu știu cum sa mascheze. Am încercat cu gheata de azi dimineață dar degeaba. Este cam urgent va rog.

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pune comprese cu gheata, face minuni!
Mult succes la Olimpiada!
Totusi, de ce afirmi ca esti invatata cu bataia? sunt mama si nu mi-am educat ingerasii cu bataia.
Incearca sa vorbesti cu mami, ce varsta ai?
O zi buna happy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Olimpiada la bio si bataie? Zau asa...
Dar cum ai zis tu. Sa nu facem caz.
Incearca cat mai multa gheata. Poate sa dai si cu diclofenac. Parca asa se numea. Sau incearca sa zambesti mai mult. Oricum sunt doar cateva ore. Dormi linistita, asta ajuta.
Nu stiu daca te-am ajutat prea mult.
Iti doresc multa bafta la olimpiada happy

| R0R0 a răspuns:

E bine sa pui gheata.O sa iti revina incetul cu incetul la normal.