| anonim_4396 a întrebat:

Mi am luat bataie am buza de sus umflata foarte tare, ce sa fac? in afara de gheata nu merge...sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Fă o comprese cu terci de tătăneasă pentru dezumflarea acesteia.
Zdrobești rădăcinile de tătăneasă, le amesteci cu apă clocotită și câteva picături de ulei până se formează un terci. Aplici acest terci pe o pânză, și ține-o apăsat pe zona respectivă.
Sănătate!

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca nu te ajuta gheata atunci nu ai ce face... timpu vindeca tot

Răspuns utilizator avertizat
| Diiiaaa a răspuns:

Ține un cuțit sau o lingură pe umflătură.