| blacke a întrebat:

URGENT! Eram azi la scoala si vine un TIGAN in clasa sa se i-a de un prieten de-al meu. (eu mai nebun, vad cum il bate si s-ar si eu sa-l injur) Dupa scoala ma ameninta-se cu bataie si chiar s-a intamplat. Eu am iesit primul din clasa si ma prinde pe hol si dadea cu pumnu' pana am iesit din curtea scolii. Bun, faza e ca se forta baiatu' sa dea cu pumnul (se strofoca sa dea tare, dar dadea chiar incetul, n-am simtit nimic. poate si gheaza m-a ajutat). Colegii au iesit din clasa dupa bataie ca altfel il bagau in coma pe bietu' baiat. Eu nu-s cu bataia si am asteptat sa dea, cred ca am facut si bine. Acum mor de nervi ca nu l-am batut de ii iesea tot tupeul ala din corpul lui de 200 de kg. Maine la scoala iar se va lua de mine(clasele sunt langa). Si nu stiu ce... sa-i fac. Degeaba zic la diriginta sau la directoare pentru ca doar le tin morala lui si nu-i de ajuns. IMI VINE SA-L BAG IN >>>> LA >>>>> straight face Nu-s cu bataia, dar nu stiu ce naiba sa-i fac. Sunt prieten cu multi tigani din clasa mea, scoala si chiar si exmatriculati. Repet, cum il rezolv?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca se mai leaga de tine (ai grija sa ai martori) raspunde-i cu aceeasi moneda. Altfel va crede ca esti las si nu se va opri. Asa am patit eu in copilarie. Eram mai inalt ca toti dar nu-mi placea sa ma bat. Unul o luase in serios crezand ca sunt las. Se lega de mine intotdeauna. Nu s-a lasat pana nu aluat o bataie de aia sora cu spitalul. De atunci n-am mai avut probleme cu nimeni in scoala.

| AtateaConditii a răspuns:

Pai cum ai zis, solutia o stii deja, ai prieteni tigani, il bati cu propria arma. Cheamati prietenii si rezolva problema tiganeste, la astia nu merge cu discutiile.

| ywar a răspuns:

Iti sugerez sa iti iei cu tine un kalashnikov si daca ramai fara munitie e bun si un topor. Ce exmatriculari v-ar trebui voua! Sa va ratati viata si sa nu mai aveti acces la nicio forma de invatamant vreo 3 ani. Sa pierdeti vreo 3 anisori pe la scoala de corectie sau poate cine stie la mititica.

| blacke explică (pentru ywar):

Bun, si ce vina am eu ca tiganul ala e asa prost? Exmatriculat?! Pentru? Pentru ca nu vreau sa cer ajutorul unui profesor/director pentru ca nu ma ajuta? Nu gandesc la fel ca tine.

| Daiana03 a răspuns:

Buna. In primul rand nu te poti lasa calcat in picioare de un ratat. Daca el te loveste, aparate macar. Vorbeste cu colegii tai, ca intr-o zi dupa ore sa discutati cu el si probabil o sa il bagati in sperieti laughing... Intreaba-l frumos care e problema lui si incercati sa rezolvati disputa asta fara bataie.
Ai grija si nu te lasa batut de el, loveste-l si tu inapoi daca altfel nu scapi, dar nu uita bataia nu e o solutie.
Sper ca te-am ajutat. happy

| walkeR1 a răspuns:

Dupa scoala asteaptal cu mai multi baieti nu neaparat din scoala si ii arzi doua peste ochi sa vada ca treaba nu e chiar asa si o sa se cuminteasca de frica ca asa sunt tigani dupa ce si-o iau stau cu morcovu in c*r laughing)