| Elor a întrebat:

Am cumpărat de curând niște ghete din piele și se zgârie foarte ușor. Am citit și am văzut ca cu puțin ulei pe o cârpă s ar putea sa repar zgârieturile dar uleiul a întrat în piele au trecut 10 min dar nu știu dacă se usucă. Ce pot sa fac?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Niciodata nu pui ulei pe incaltamineta din piele, ca o pateaza si nu mai poti scoate pata.
Incaltamintea se da cu crema speciala de incaltaminte!
Din pacate, nu poti face nimic, deja a intrat in textura pielii.

| Elor explică (pentru Violleta2022):

Pata s-a uscat și nici nu se mai cunoaște zgârietura asa ca nu a fost o idee asa proasta

| ibaal a răspuns:

Se pare ca le-ai cam "stricat"...sunt atatea produse pentru piele... uleiul de bucatarie nu este pentru piele happy din pacatelaughing ieseam mai ieftin
De zgariat se vor tot zgaria...nah,le purtam, nu le tinem in cutie, nu vor sta ca noi...

| Elor explică (pentru ibaal):

Nu s au stricat nici măcar nu se mai cunoaște zgârietura, iar pata s-a uscat