| Gatsby a întrebat:

Salut, am o problema. acum cateva saptamani am renuntat la paine in favoarea unor tarte facute pe plita. mancam in fiecare zi si imi placeau pana cand am gasit un vierme intruna si de atunci mie SCARBA sa mai mananc ceva facut din faina de casa. am trecut doar la mamaliga dar m-am cam saturat de ea. este vreo modalitate prin care sa curat foarte foarte bine faina ca sa pot manca cu incredere""

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ar trebui sa mananci in continuare faina nu stiu cat de bine este curatata la magazin dar nu am patit asta niciodata deci stai linistit si incearca sa uiti de acel vierme gandeste-te la altceva cum faceam eu...imi era scarba de ceva si imi imaginam ca inauntru nu mai este vierme ci ciocolata ca sa pot sa mananc happy incearca. Funda?

| Gatsby explică (pentru anonim_4396):

Nu cred ca o sa reusesc

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gatsby):

Merita incercatwinking

| Peaches a răspuns:

Da, o poti cerne printr-o sita speciala pentru faina.
Sper ca asta ajuta! Have funwinking
Fundita?

~Roxetta

| alexuttza a răspuns:

Pai cred ca poti sa o dai sprin sita dar nu sunt foarte sigura!