| Silvia93 a întrebat:

Am avut o raceala / gripa acum 3 saptamani (am mai scris) si de atunci nu mai pot manca ce mancam odata.
Cand aud de mancare imi e scarba,tot ce mananc este paine cu iaurt toata ziua si ceai de tei / menta.
Imi vine sa vomit daca mananc supa,ciorba, friptura orice alta mancare.
Ce pot face? Nu vreau sa merg la medic momentan.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| giony54 a răspuns:

Ai dereglat fierea si sistemul digestiv, cauta sa mananci numai salate si o sa-ti revii.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei incerc sa amestec capsuni cu apa si stevie devreme ce nu ai voie sa mananci fructe pana cand ti se vindeca ficatul sau stomacul... cred ca e un instinct de detoxifiere dupa antibioticele care imi chinuie rezistenta. cred ca ar fi si mai bine sa nu mananci prea multa paine, e mai usor, poti sa iti faci un compot de visine devreme ce cruditatile nu fac bine sau mar copthappy
ceaiul de siminoc ma ajuta foarte mult la ficat am zile oribile, tot ce fac e sa stau in pat si sa beau ceai...

| RebecCa11 a răspuns:

Din cate ai descris e posibil sa fi gravida happy

| Silvia93 explică (pentru RebecCa11):

Da,gravida fara contact sexual 6 luni..Praise the Lord!