| QuiGon a întrebat:

Salut,am si eu o intrebare: am o camasa murdara si vreau sa o spal de mana.Cum fac?

Răspuns Câştigător
| dannys a răspuns:

Pai pui apa intr-un lighean sau direct in chiuveta cu detergent, apa sa nu fie prea fiarta in general camasile se spala cu apa calduta cam la 30 de grade, o lasi in apa cam 5 minute dupa te apuci de frecat la ea.Insisti pe mansete si guler. Dupa o limpezesti bine si o pui la uscat.Cam asta este tot.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se pun rufele ( pe culori= albe de-o partela si colorate de-o parte)la inmuiat in detergent cu apa rece asa incat apa sa acopere rufele si sa fie 2-3 linguri detergent la o tura cat incape in lighean si se lasa 30 minute. Le speli in acea apa o data. O arunci si pui apa calda (nu fierbinte) si circa 5-6 linguri detergent si speli iarasi cam asa dar freci mai serios: https://www.youtube.com/watch?v=R1ZdfkNlieU
Apoi le limpezesti in 2-3 ape si poti sa lasi cu apa curata si parfumant inca 30 minute. Succes!

| GdX a răspuns:

Pui apa calda, detergent si incepi si freci camasa.

| SorionMaxxx a răspuns:

Cu mana