| wreckfest a întrebat:

Salut, am un labrador de 2 luni, si am o problema cu el, o mare parte din timpul care in petrec cu el, tot ma musca de pantaloni si incaltaminte. Nu stiu cum ar trebui sa procedez exact, vreau sa fie un caine bland, si mai am o intrebare, mai am 2 vecini cu caini, unul are un caine de 4 luni, celalalt vecin unul de 2 ani, nu stiu ce rase sunt, dar sunt d-aia care nu cresc mici, de exemplu, ala de 2 ani, e doar x2 mai mare ca labradorul meu de 2 luni, ala de 4 luni e doar cu foarte foarte putin mai mare, pot sa il las sa se joace cu ei daca vreau sa-l invat? cu amandoi? Va multumesc mult de raspuns

Răspuns Câştigător
| nene14 a răspuns:

Labradorul este un caine docil in general.Probabil ca ii cresc dintii.Cumpara-i o jucarie de mestecat sau de rontait sau whatever happy ai prins ideea. Gasesti pe la magazinele de chinezi, care sunt mai ieftine.

| wreckfest explică (pentru nene14):

Ok, mersi, dar faza cu cainii, pot sa il las sa se joace cu ei, sau o sa se invete rau?

| nene14 a răspuns (pentru wreckfest):

Cum am spus, Labradorul este o rasa docila si cuminte, care in general poate sa aiba grija de copii.Nu am avut niciun labrador, dar nu cred ca e o problema daca se joaca cu alti caini atat timp cat nu se bat.