| AndreiMihaiLNM a întrebat:

Salut, ce poti face cu un cuptor cu microunde defect? Unde il poti arunca sau il poti folosi la vreun program de buy-back?

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Vezi la Altex! Eu am dat frigiderul vechi atunci când am luat o combină nouă!

| VoidEternal a răspuns:

La un centru de reciclare a electrocasnicelor. Google te poate ajuta sa găsești unul aproape. Unele primării organizează periodic campanii de strângere a deșeurilor electrice. Cel puțin în orașele mai mari.

Buy-back la un produs defect? N-ai sa vezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.emag.ro/lps/rabla-emag

| AndreiMihaiLNM explică (pentru anonim_4396):

Multumesc, e valabil doar pe electrocasnicele mari.

| MAteiLaAjutat a răspuns:

1. Il dai la rabla.
2. Il dai la reciclat la ECOTIC.