| MuguricăMugurel a întrebat:

Cum se utilizează o mașină de spălat rufe? (Temperatura, centrifuga ălea-ălea)

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Chemi o vecina care are masina de spalat sa te invetewinking

| darrio2007 a răspuns (pentru Bula):

Sau i le spala ea. De mana.

| Bula a răspuns (pentru darrio2007):

Oare stie?
(cu mana big grin )

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de modelul masinii de spalat.
cand o cumperi, vine din magazin cu o carticica, care sunt instructiunile ei de functionare.
Daca o cumperi SH, gasesti pe internet tot despre masina de spalata repscetiva, doar sa introduci marca masinii si modelul (scrie pe spatele ei) si vei gasi toate datele.

| GdX a răspuns:

Citeste-i manualul si te invata sa alegi programul, temperatura apei, numarul de rotatii/minut (centrifuga cum ii spui tu), timpul de spalate.