| Tudor7654 a întrebat:

Cum se seteaza clatirea la masina de spalat rufe?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In functie de programul ales. Dar are si o setare pentru clatire suplimentara. Asa am la a mea. Vezi la instructiunile masinii tale.

| Tudor7654 explică (pentru darrio2007):

Pai nu mai am instructiunile, cum fac atunci?

| Tudor7654 explică (pentru darrio2007):

E un buton care are un vas cu apa?

| darrio2007 a răspuns (pentru Tudor7654):

Da. La mine este rotativ. Fac asta dupa ce se opreste masina si nu par bine rufele bine stoarse.

| Tudor7654 explică (pentru darrio2007):

Dar oricum nu strica sa faci tot timpul dupa ce se opreste masina clatirea aia, nu? Si in legatura cu numarul de rotatii, care e cel mai bine sa il pui?

| darrio2007 a răspuns (pentru Tudor7654):

Clatirea oricum se face la majoritatea programelor. Plus stoarcerea/centrifugarea.
Am rotatiile, pe stoarcere, la 800 rot/min. Maximul este de 1200 rot/min.

| elemonis a răspuns:

Buna.
Ar trebui sa scrie in manualul de utilizare toate programele de la masina si detaliile de la ele cum ar fi materiale, temperatura, greutatea ce poate fi pusa in cuva etc.