| HappySadness a întrebat:

Daca pui un obiect cald si un obiect rece in aceeasi geanta frigorifica isi vor pastra temperatura? thinking

Răspuns Câştigător
| agentulagent a răspuns:

Nu isi vor pastra temperatura. Vor ajunge la o temperatura de mijloc. Cel cald il va incalzi pe cel rece si invers.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Temperaturile tind sa se egalizeze. Celrece se va incalzi putin iar cel cald se va raci putin. La un momentdat se va egaliza temperatura.

| Makingston a răspuns:

Cel cald se raceste.

| DamianD3r a răspuns:

Da,find o geanta frigorifica, geanta frigorifica mentine caldura sau racoarea. Sper ca ti-am fost de ajutorwinking

| Tina4qa a răspuns:

Nu`si vor pastra temperatura initziala dar vor ajunge la o temperatura mijlocie adica vor avea ambii aceashi temperatura...Fizica clasa a 8-a big grin
fOonDa?winking