| carlyy1765 a întrebat:

Salut, drojdia proaspata se poate folosi in ziua in care expira fără nici un risc?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca a fost tinuta la rece, da. Sotia mea, cand are prea multa, o baga chiar in congelator.

| Violleta2022 a răspuns:

Se poate folosii inca 1 saptamana dupa expirare, daca-i cureti coaja extreioara, care s-a uscat si folosesti partea care-i la mijloc, inca buna.

| Fatamuntilor a răspuns:

Linistit,ba chiar cateva zile dupa!

| gabicoo a răspuns:

Da poate fi folosită. Data expirării e o limită doar teoretică.

| Frank51 a răspuns (pentru gabicoo):

Limita maximă sau minimă? Ca dacă vorbim de maximă sigur e stricată.

| Hyperion7 a răspuns:

Atât timp cât nu prezintă semne ce ar fi alterata (gen mucegai ), poate fi folosita.

| liliana77any a răspuns:

Daca nu are mucegai pe ea o poti folosi, daca are mucegai este de aruncat.

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

E stricata

| Florian80 a răspuns:

Fara niciun risc