| andreea2346 a întrebat:

Salut! Imi puteti da ceva idei de ce as putea gati maine? Am rămas fara idei. laughing
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Invictusman a răspuns:

Sau cartofi piure și cordon bleu
Mâncarea mea preferata +salata de roșii:X
Sa fi iubita!

17 răspunsuri:
| rapandula a răspuns:

Fasole happy

| Vântulalb a răspuns:

Ce as manca eu acum:
Tocanita de ciuperci.
Coltunasi cu branza.
Musaca.

| andreea2346 explică (pentru Vântulalb):

Wow suna delicios.
mersi de sugestie

| andreea2346 explică (pentru rapandula):

Mersi!

| Invictusman a răspuns:

Ciorba de perișoare

| andreea2346 explică (pentru Invictusman):

Mersi de sugestie happy

| andreea2346 explică (pentru Invictusman):

Ii ador gordon bleu! încă o dată mersi! have a nice night happy

| Invictusman a răspuns (pentru andreea2346):

De asemeneahee hee

| FighterForChristLuptatorPentruHristos a răspuns:

Ar putea fi...
Piept de pui la grătar și piure de cartofi cu salată de crudități? Yummy?

| andreea2346 explică (pentru FighterForChristLuptatorPentruHristos):

Suna bine! cred ca voi face asta luni ^^

| aDEeLAa a răspuns:

Salata orientala sau supa de morcovi ( morcov fiert si cartof bagat in blender si aia e supa).Eu as manca niste fleica maine sau niste peste prajit cu otet sau usturoi. Mai e si varianta leurda, ca tot e de sezon acum.Un bors de leurda sau o supa de leurda.

| andreea2346 explică (pentru aDEeLAa):

Mersi de sugestie

| aDEeLAa a răspuns (pentru andreea2346):

Cu drag happy

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Ai putea face vinete dacă dorești și poți cu ulei de masline cu ceapa și pâine prăjită

| Violleta2022 a răspuns:

Ia de te inspira de aici:
https://jamilacuisine.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legume mexicane cu omleta si telemea. Rețeta care mi-a alinat sărăcia.

| Fatamuntilor a răspuns:

Draga mea, asta e dilema multor gospodine!
Eu aproape niciodata nu stiu ce gatesc de azi pe maine.Si gatesc aproape zilnic,aproape diferit.
Mai ma insispir de pe grupurile de gatit de pe FB,mai urmaresc filmuletele de yutube...
Dar de ce mai multe ori cand merg la magazin si gasesc ceva imi vin imediat idei.
De exemplu cumpar un pui,il transez. Pulpele merg la fripura (sau gril,sau la cuptor ) iar ca garnitura piure cartofi natur,legume ( sunt mixuri conopida, brocoli, morcov)
Din osul ce ramane de la piept, spinare si aripi fac o supa
Din piept fie snitele, fie o toc pentru piftele
Dar in zile diferite
Uneori mai fac mancarica de mazare
Sau daca gasesc ceafa fie o pun pe gril, fie snitele iar ca garnitura cartofi sub orice forma
Mai fac limba cu masline
SAU cumpar ciocanele si fac mancarica rece
CAND sunt in criza de timp cumpar 2-3 conserve de fasole, o incalzesc
Cam asta ar fi! inspiratia imi vine pe moment.