| andreea2346 a întrebat:

Salut! Imi puteti da sugestii de supe? Dar nu supe clasice precum cea de taitei, perisoare etc.
Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| HawkEyes a răspuns:

Răspuns:
Eu ți-aș recomanda un fel de supă cu urzici! Mai este și un fel de supă cremă de țelină, care este o combinație bună. Ciorba este văcuță, ciorba cu fasole cu tarhon și afumătură, supă cu cremă de conopidă, etc.

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Supa de porumb cu cartofi si afumatura: https://www.google.com/......atura/amp/

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Supa la plic laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Supă de dovlecel.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru HawkEyes):

Da, sunt foarte bune. Supa crema se poate face si cu brocolli. Mai ales ca mie nu-mi placelaughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Supă de ceapă.

| NunuNini a răspuns:

Supa de visine sau de mere. Ambele delicioase. Nu ai visine acum, dar mere gasesti.
Mai e si supa "deșălate" happy Asa se pronunta, asa se aude. De fapt e supa de salata (salata de marole). Mie nu imi place asta pentru ca e prea grasa si cu afumatura.

| andreea2346 explică (pentru HawkEyes):

Mersi de sugestie! O sa incerc supa crema de conopida happy

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

big grin

| StefanChriss a răspuns:

Bună! Poate e tarziu, sa-ti raspund abia acum, dar iti recomand sa incerci sa-ti pregatesti supe creme. Incearca supa crema de ciuperici, morcovi, dovleac sau spanac. Sunt dietetice si sanatoase, mai ales spanacul, contine majoritatea necesarului vitaminelor de care ai nevoie intr-o zi.

| andreea2346 explică (pentru StefanChriss):

Salut! Nici o grijă big grin
Mersi mult de sugestii! o să le încerc