| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Laptele praf se face : 1 pahar lapte praf si 3 de apa., dar ma intreb: merge si un pahar lapte praf si 3 de lapte?
Mi se pare mai sanatos.

10 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
merge si asa cum zici tu, dar de ce nu optezi numai pentru laptele natural daca vrei sa nu consumi ceva procesat? nu e mai bine sa consumi doar laptele natural?
O zi frumoasa sa aihappy

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De ce s-ar apuca cineva sa amestece o gramada de chimicale in laptele "adevarat"? Sa fie prostie, oare?

| darrio2007 a răspuns:

Pai,atunci de ce iti mai trebuie lapte praf? Nu este mai simplu sa bei laptele asa cum este? Este mai sanatos.Nu?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ce sens mai are să pui şi lapte praf dacă ai la dispoziţie 3 pahare cu lapte proaspăt?

Laptele praf se foloseşte pentru a prepara lapte ( înlocuitor de lapte proaspăt ) atunci când NU ai lapte proaspăt!

Toate cele bune.

| RB26DETT a răspuns:

Vei obtine un lapte de o concentratie marita, si gustul s-ar putea sa nu fie acelasi, cred ca mai bine ai bea laptele asa cum este si cel praf sa il faci asa cum scrie pe cutie. dar daca vrei poti experimenta, oricum nu are ce sa strice un pahar cu lapte mai concentrat, nu dauneaza grav sanatatii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba copaci 100 g de lapte praf contine 27 de proteine, 100 de lapte normal contine 2 parca. aceasta combinatie o beau la sala la antrenament. de aia intreb desteptilor.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Laptele are proteine cu absorbtie lenta, nu e eficient sa-l bei la antrenament ci seara inainte de culcare.

La antrenament ai nevoie de absorbtie rapida

| ValentinBogdan a răspuns:

Pai daca tot ai lapte de ce sa il mai acu si cu lapte praf? laughing

| sorin_6068 a răspuns:

Poti sa incerci sa faci o cantitate mai mica si sa vezi cum e dar cred ca are un gust prea puternic si s-ar putea sa nu poti sa-l folosesti

| DauFinPreaDivin a răspuns:

Ar trebui sa incerci cu o cantitate foart mica