Întrebare recomandată | Aalexander a întrebat:

Salut.
Pentru a face unele retete dureaza 2-3 ore. cu toate acestea la restaurant sunt gata in maxim o ora. Au ei in bucatarie aparate foarte speciale pentru asta sau bucatarii chiar sunt foarte buni?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Unele preparate sunt pregatite din timp, dar si bucatarii au experienta, iar cuptoarele sunt f f puternice

| MskDesign a răspuns:

La restaurant este o echipa si tu esti singur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La restaurant, preparatele sunt pe jumătate pregătite.

| Aalexander explică (pentru anonim_4396):

La ce te referi? ca ti dau mancare cruda?

| kryOwEEd a răspuns:

Sunt pe jumatate pregatite..gen gordon bleu..acum lucrez la un restaurant in stagiul de practica si vad cum is facute, is inghetate, le dezgheti, le incalzesti si is gata. LMFAO laughing

| Aalexander explică (pentru kryOwEEd):

Pe bune?
Da ce restaurant e ala? e la periferie unde vin soferii de cursa lunga?
Nu mi-am imaginat ca restaurantele isi bat asa joc de mancare. eu sunt la kinetoterapie si mi-a zis un prof ca mancarea reincalzit nu-i asa buna la sanatate.

| kryOwEEd a răspuns (pentru Aalexander):

Unele nu fiecare..scoti mancarea din timp, se dezgheata, facuta si gata...eh,viata'i viata, acum ce *** laughing Credeai ca mancarea de restaurant e 100% sanatoasa? Si aparatele is foarte puternice
Restaurant=50%-75% fast food
Nu te mira, acum ce dq...mai bine mancare din asta decat tigari..viata de astazi