| eusuntcipi a întrebat:

Salut. Se poate deschide cont la banca daca nu ai o sursa de venit? Eu sunt student si nu sunt angajat, asa ca nu am sursa de venit. Am inteles de la cineva ca nu se poate. Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Brizbriz a răspuns:

Cine ti-a spus ca nu se poate, spune-i din partea mea sa isi ia medicamentele

EVIDENT ca se poate

poate cont de credit, aia nu, fara sa ai o dovada ca poti plati inapoi

| eusuntcipi explică (pentru Brizbriz):

Eu vreau un cont cu card de debit, nu credit. Inseamna ca m-a informat prost. Multumesc pentru raspuns!

| Brizbriz a răspuns (pentru eusuntcipi):

Cu placere

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti deschide doar usa de la banca si atat. Acel cineva are dreptate. Nu poti daca nu dovedesti ca poti achita acel imprumut.

| Anyo1988 a răspuns (pentru darrio2007):

Daca ai citii mai atent intrebarea ai remaca faptul ca el nu vrea sa faca imprumut si ca aibe un CARD BANCAR pe care sa il foloseasca pentru nevoi personale de tip cumparaturi. Si da se poate insa depinde de banca si de conditiile bancii pentru ca sunt banci la care vei platii lunar 5 sau 10 lei pentru asa zisa intretinere a cardului insa daca te interesezi bine poti gasi oferte in care sa nu platesti nimic si sa poti avea un cont/card bancar fara probleme

| sierra1 a răspuns:

Nu doar atât ci și zero comision

https://www.raiffeisen.ro/......ro-simplu/