| ActiuniBUG a întrebat:

Sunt un tinar de 23 de ani. Sunt sanatos, nu am probleme de sanatate si nici nu doresc sa am. Deci doresc sa va intreb cum sa imi formez un program alimentar sanatos pe o luna inainte. Ma intereseaza de fapt cate produse sunt necesare de consumat intr-o luna? ex.: 5kg rosii, 1 kg piept de pui, 3 kg morcovi, etc... Daca cineva sa informat si conoaste aceasta lista va rog sa ma informati si pe mine.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Youtube te ajuta cu ghid nutritionist

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intreaba un medic nutritionist el este in măsură sa te ajute, este mult sa maninci 5 kg de rosii intr o luna si 1kg de carne de pui, in general medicii nu recomandă carnea decat odata pe lună si in cantitati mici nu cu kilogramele deoarece prea multă carne afecteaza organismul, ouăle si carnea trebuie consumate cit mai rar.