| Catalina990099 a întrebat:

Cand am călcat niste haine am lăsat fierul încins lângă perdea si s-a atins putin. Nu am vazut si s-a prins de el culoarea perdelei(rosu)apoi am călcat ceva alb si a rămas urme de rosu. Nu iese la spălat. Imi puteti spune va rog cu ce as putea scoate urmele acelea de pe materialul alb?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Din pacate, probabil unica solutie este foarfeca inbibata in otet.

| Catalina990099 explică (pentru Bula):

Ce e asta?

| Bula a răspuns (pentru Catalina990099):

Decupare, in stil de casnica blanda happy

| GdX a răspuns:

S-ar putea sa nu o mai poti scoate daca a intrat in tesatura.

| Anonymous0 a răspuns:

Incearca cu Vanish, Nufar, OxygenGel sau orice solutie care scoate petele din haine. Urmeaza intocmai instructiunile de pe ambalaj si sigur se rezolva happy

| Catalina990099 explică (pentru Anonymous0):

Dar nu e o pata. E o urmă de material lipită de cămașa mea.

| IubitoareaDePisici a răspuns:

Venish gold se duce sau cu dero.deci umple cada cu apa si pune haina acolo pune un pahar de dero iar apoi lasa la inmuiat o ora dupa aceea freaca bine cu mana adica spalo de mana si apoi o pui la uscat.trebuie sa mearga. funda?

| Catalina990099 explică (pentru IubitoareaDePisici):

Nu e pata. Si am băgat o de cateva ori la spălat dar tot nu a iesit.