| BIOO a întrebat:

Salut TPU-isti! Va rog sa-mi expuneti cum se fac cozonacii ca la mama acasa! Ofer funda, celei/celui care-mi da reteta lor!

Răspuns Câştigător
| Zeref a răspuns:

1kg faina
-4 oua (galbenusurile)
-150gr zahar
-150gr unt topit
-ulei cam 100 ml
-25 gr de drojdie, eu folosesc drojdie uscata de la Dr. Oetker 2 pliculete
-1 lingura rom
-1 lingurita rasa de sare
-1 cana de lapte
-coaja de la o lamaie

Se pune faina intr-un castron si se face cu lingura o gaura in mijloc in care pui drojdia, o lingurita de zahar si putin lapte caldut, nu cald tare ca altfel nu mai creste. Se amesteca cu putina faina si se face o maia de consistenta unei smantani care se lasa putin sa creasca. Dupa ce a crescut, se adauga galbenusurile, uleiul, sarea, coaja de lamaie, restul de zahar, romul si albusul batut spuma. Se amesteca si se adauga treptat lapte pana se obtine un aluat care nu se mai lipeste de mana. La urma se adauga treptat untul topit si se framanta pana ce acesta se incorporeaza in aluat. Se lasa la dospit si apoi se fac cozonacii fie cu nuca, mac sau rahat. Mie imi ies 2 mai mari sau 3 mai mici.
Sper ca ti-am fost de ajutor. Spor la treaba.

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! toate produsele folosite sa fie proaspete, caldute, ulei suficient, nu prea mult, framantat temeinic, dar nu brutal si daca se poate de 2 ori, sa il lasi sa creasca suficient in lighean, dar si in tava, sa fie cuptorul preincalzit, si multa dragostetongue
PS. sa stii ca eu nu respect deloc gramajul ingredientelor, oua cat se poate pentru ca am, nuca la fel ..deci pentru a iesi un cozonac bun, nu trebuie sa fii zgarcit.
Spor la treaba si o zi frumoasa sa ai!

| naoko a răspuns:

Intreab-o pe mama ta