| Adyiasi96 a întrebat:

Salut TPU!
Locuiesc in Timisoara si, datorita lipsei de timp, nu am timp sa gatesc.
Dati-mi niste idei de mancaruri rapide, cat de cat sanatoase si care sa nu fie asa de scumpe.
De exemplu, produsele de la Culinea de la Lidl (paella, gyros, nasi goreng etc.) pe care le pui in tigaie si in 15 mananci ceva cat de cat sanatos si nu prea scump. Sau alte produse congelate de genul.
O alta idee este sa cumpar meniul zilei de la Auchan, sau cateva sarmale ori ardei umpluti tot de acolo.
Ce idei de mancaruri care respecta aceste 3 criterii mai aveti?

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Batoanele proteice ajuta. Sunt multe tipuri. Iaurturile din nou. Fructele. Laptele de orice fel iar.

| Adyiasi96 explică (pentru anonim_4396):

Intr-adevar, sunt bune aceste sugestii dar pentru mic-dejun sau o cina (gen inainte de culcare). As fi vrut sa aflu niste idei de mancaruri ceva mai satioase, pentru pranz.

| Sn4k3 a răspuns:

Paste. Sosul se face usor si poti face in cantitate mare, ca atunci cand vrei sa mananci doar cat fierbi pastele. De asemenea sunt si multe tipuri de sos/paste pe care le poti face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vinete
Oua
Spanac
Cartofi piure
Omleta
Spaghete carbonara
Salata orientala
Salata de boeuf
Conopida
Salata de conopidă
Supa crema de dovlecei
Supa de roșii
Legume trase la grătar
Iaurt
Kefir
Oua fierte
Cordon bleu
Salata de pui
Paste cu ton și cu roșii
Ton
Salata de legume și brânză la grătar
Supa instant din magazine ( dar rar că nu sunt sănătoase)
Carne de pui fiarta și broccoli

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Adyiasi96):

Inteleg. Ai si tu dreptate.
Nu prea stiu ce sa iti recomand

| NisipLaMare a răspuns:

Salata verde cu crutoane si sos.Fructe.Rosie cu branza si ceapa.

| ReddY25 a răspuns:

Batoane proteice, senvisuri, supe la plic, taitei(noodles) etc

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Macaraone. Fierb în cîteva minute și devin comstibile și pui peste ele orice.

| Adyiasi96 explică:

Multumesc, toate raspunsurile imi par utile.

| cristi202 a răspuns:

Decit mincare calda la Auchan, mai bine mergi in Iulius Mall in zona de food court. Acolo ai ce alege.

| Adyiasi96 explică (pentru cristi202):

Merci!

| cristi202 a răspuns (pentru Adyiasi96):

Cu plăcere!