| danilo99 a întrebat:

Ma puteti ajuta? Fac niste macaroane, si vreau sa fac un sos rapid. Am tomate, ulei, sare faina si mai multe. Nu prea am carne sau ceva ca lumea. Imi puteti spune ceva rapid?

Răspuns Câştigător
| akka4 a răspuns:

Foarte simpluwinking calesti putina ceapa tocata marunt in ulei (sa nu pui mult ulei, ca va iesi la suprafata cand termini si sa nu usuci rau ceapa), iar dupa adaugi un borcan de tomate (+sau-, depinde cat sos vrei sa faci), pui sare (dupa gust) si putin oregano, lasi sa fiarba si gata sos-ulwinking
Daca nu ai carne, poti pune parizer (il tai cuburi micute, il pui inainte de sos)winking

| danilo99 explică (pentru akka4):

Multumeschappy Si piper pot sa pun, nu?

| akka4 a răspuns (pentru danilo99):

Da. daca iti place sa fie mai picant sosulwinking dar usturoi nu ti-as recomanda sa pui tongue
bun acum fiecare cum prefera sa manance.
eu personal nu as manca macaroane cu usturoiwinking

| danilo99 explică (pentru akka4):

Ti-am dat funda, findca : 1) Ai raspuns bine, 2) Ai spus din propriia experienta nu ai luat de pe internet, 3) Imi place cum te exprimi, 4) Reteta este foarte rapida, 5) Este foarte foarte buna. Deci iti multumesc foarte mult, si iti urez succes din tot sufletul in tot ce faci in viata si pe TPU. O Seara Placutahappy

| akka4 a răspuns (pentru danilo99):

Multumesc foarte mult pentru funda!

| danilo99 explică (pentru akka4):

O meritai happy Succes oriunde in viata happy Bye Byehappy

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iti recomand:
Un sos pentru spaghete in doar 15 minute!
Ingrediente necesare:

- o ceapa
- 2 catei de usturoi
- un ardei gras
- 50 ml vin alb sec sau demisec
- 4 linguri de sos de tomate
- 2 linguri de ulei
- patrunjel
- sare
- piper
Pui uleiul la incins si in el pui ceapa tocata si lasi pana cand este rumenita.
Peste, pui usturoiul zdrobit si ardeiul gras taiat cubulete.
Stingi totul cu vin si cu 150 ml de apa.
Pui bulionul si lasi la foc mic cam 10 minute.
La sfarsit, adaugi sare si piper, dupa gust si presari patrunjel tocat.

Acest sos pentru spaghete este delicios si extraordinar de usor de preparat.
Te pup!

| danilo99 explică (pentru anonim_4396):

Am vazut site-ul, dar n-am vinlaughing