| DEADEND a întrebat:

Salut TPU,nu știți cum să șterg urmele de spray de pe gresie? Am făcut un experiment și a rămas pe gresie după ce am dat foc la sprayul pe care l-am folosit pe gresie şi s-a terminat de ars, pe acea suprafață o strălucire,un fel de luciu, și in acel loc e mult mai lucios decât restul gresiei. Cum pot șterge acel luciu rămas de la sprayul ars?

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ce e ars, ars ramane.
Daca zici ca e vorba de un luciu, iei o bucata de smirghel fin si incet si cu grija freci pata lucioasa pana dispare luciul. De vazut, se va mai vedea, dar doar de aproape, daca vei reusi sa indepartezi luciul. Ai insa grija sa nu indepartezi si vopseaua, culoarea gresiei.

| octav005 a răspuns:

Incearca cu diluant.

| ALGator a răspuns:

Anume ce spray? Exista vreo 30 de feluri de spray.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Ala nu mai este spray. A ars gresia la suprafata. E pata de arsura. O schimbi si alta data nu mai faci experimente din astea in care puteai da foc la casa.

| DEADEND explică:

Spray Axe, deodorant.