| Ghost99 a întrebat:

pentru a face mujdeiul de usturoi imi trebuie obligatoriu uleiul de masline sau e bun si cel de floarea soarelui cel normal?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este BUN şi uleiul de floarea soarelui ( eu chiar îl prefer deoarece cu ulei de măsline iese un mujdei amar ).

Toate cele bune.

13 răspunsuri:
| diamar a răspuns:

Este bun cel normal.

| lpavel a răspuns:

Normal ca e bun si cel de floarea soarelui ala normal cum zici tu dar daca asta nu sti cum ai sa faci mujdeiul?

| Alexandru98 a răspuns:

Este bun şi uleiul de floarea soarelui

| MissDi a răspuns:

La mujdei merge si uleiul de floarea soarelui.

| adinaiuliana a răspuns:

Eu folosesc numai ulei de floarea soarelui dar este bun si uleiul de masline.

| alexalex2001 a răspuns:

Folosesti ce ulei poti daca nu ai de masline dar asa ar fi mai recomandat

| Rumi a răspuns:

Cred ca e bun si cel normal.

| Ghost99 explică:

Va multumesc mult

| ganjafarmer1911 a răspuns:

Sa iti spun si reteta mea. eu fac ursturoiul cu ala de pisat si il pun intr-un castronel dupa aceea pui un praf de sare putin delicat si putin piper macinat, dupa care pui cate putin ulei si il freci acolo cu o linguritza pana se face o pasta si la final pui cateva lunguri bune de smantana (depinde si cat usturoi ai facut). bafta

| dydysweet a răspuns:

E bun si uleiul de floarea soarelui dar cel de masline e mai sanatos...un sfat nu pune prea mult ulei pentru ca dupa ce ai sa mananci nu o sa iti cada bine la stomac si in plus devine si gretos cu mult ulei

| NutellaFinetti a răspuns:

Oricare,dar de preferat ulei de masline

| TooManyXoxoA a răspuns:

Eu folosesc ulei de floarea soarelui pentru mujdei si este bunbig grin

| Saphir100 a răspuns:

Mama mea il foloseste pe cel normal si iese foarte bun!